Nasze osiągnięcia

Poprawiono: Poniedziałek, 26 październik 2015

 

VI PIKNIK U REKSA

10 października 2015r w naszym Schronisku odbył się VI Piknik u Reksa. Pomimo początkowo niesprzyjającej aury akcja VI Piknik u Reksa ściągnęła do Schroniska całe rodziny. Śmiało można powiedzieć, że w sobotę przez Schronisko przewinęło się ponad 150 osób. Tego dnia nowe domy znalazło osiem naszych piesków.
O zabiegach medycznych wykonywanych w Schronisku informowała lekarka opiekująca się naszymi psami. O charakterze, sympatiach i antypatiach mówili opiekunowie zwierząt. Wolontariusze częstowali gorącymi daniami, kawą i herbatą. Pilnowali dzieci,  zainteresowanym opowiadali o schroniskowych pupilach.Akcja przebiegała w atmosferze radosnej zabawy.
Najliczniej oblegany był Reksoland i dmuchany Zamek Tygrysek :-) W czasie gdy rodzice poznawali się z wybranym pieskiem na psim placu zabaw - dzieci bawiły się na dmuchanym Zamku. Wielu odwiedzających ciepło wyrażało się o naszych akcjach i o Schronisku.
Dziękujemy wszystkim: sponsorom, adoptującym i odwiedzającym za udaną Akcję.
Kierownik Schroniska dla Zwierząt z pracownikami.

 

Podsumowanie letniej akcji "Pies za 1 zł"

Podczas tegorocznych wakacji powiało optymizmem. Do Schroniska wprawdzie trafiło 87 psów, ale z tego, aż 34 pieski zostały odebrane  przez właścicieli i to przed końcem wakacji ;)  W ramach akcji "Pies za 1zł" trwającej od 1 lipca do 31 sierpnia 2014r. nowe domy znalazły 42 psy. Najczęściej wybierane były psy małe i młode - do mieszkań w bloku. Kilka psów pojechało na wieś do pilnowania posesji. Psy "rasowe"  porzucone lub po śmierci właścicieli - przekazaliśmy Fundacjom, które opiekują się psami tych ras - by mogły zapewnić im jak najlepsze domy.

    Co raz częściej odbieramy wiadomości o zaginionych psach. Staramy się jak najbardziej nagłośnić problem i wielokrotnie udało nam się odnaleźć zgubę zanim została przywieziona do Schroniska jako "bezpańska".
Niestety ciągle jeszcze jest dużo telefonów osób które nie chcą dłużej opiekować się swoimi pupilami i najchętniej pozbyły by się "problemu" w Schronisku.

 -

"Z Reksem po zakupy"

12 kwietnia 2014r. zakończyliśmy akcję "Z Reksem po zakupy" .  Akcja trwała od 10 marca do 12 kwietnia, w tym czasie nowe domy znalazło 28 psów. Większość zwierząt  adoptowanych podczas akcji pojechało za miasto. Dużym ułatwieniem w podejmowaniu decyzji o adopcji była możliwość kontaktu z psem w REKSOLANDZIE.

-

 V Piknik u Reksa

12 października 2013r. w białostockim Schronisku dla Zwierząt odbył się V PIKNIK U REKSA. Na piknik przyjechały całe rodziny, mimo braku słońca. Dorośli zwiedzali Schronisko chwaląc zmiany w nim zachodzące, dzieci zaś z ogromnym entuzjazmem bawiły się w Reksolandzie.
O problemach związanych z psim zachowaniem - w szczególności jak postępować w sytuacji zagrożenia ze strony psa informował przedstawiciel Straży Miejskiej, a lekarz weterynarii z lecznicy MED-WET o konieczności szczepień, zapobiegania chorobom odkleszczowym poprzez aplikowanie środka zwalczającego kleszcze oraz o zapobieganiu bezdomności poprzez zabiegi sterylizacji i kastracji.
Zarówno dzieci jak i dorośli chętnie raczyli się przysmakami przygotowanymi przez restaurację Dąbrówka. Atmosferę podkreślała muzyka płynąca z głośników.
Podczas akcji nowe domy i nowych opiekunów znalazło 15 psów z naszego Schroniska.
Większość osób odwiedzających Schronisko, utwierdzało nas, że takie akcje są potrzebne. Jest to okazja, by przyjść do Schroniska, niekoniecznie w celu adopcji psa, ale żeby zapoznać się w jakich warunkach przebywają psy, uwrażliwić dzieci na los bezdomnych zwierząt.

-

Dojrzały Reks szuka domu

Podczas wakacyjnej akcji pod hasłem "Dojrzały Reks szuka domu", nowe domy znalazło 25 psów. Akcja trwała od 01.07.2013r do 31.08.2013 i w lipcu opuściło Schronisko 12 psów, zaś w sierpniu 13. Cieszymy się bardzo, że aż tyle osób zdecydowało się na zaopiekowanie się dojrzałymi psami. Nie są one przecież, ani tak przymilne, ani tak słodkie jak szczeniaki. Nie były to również psy rasowe... Tym bardziej nas cieszy zainteresowanie jakie wzbudziły. Warto taką akcję powtarzać. Dziękujemy wszystkim zainteresowanym naszą akcją i tym co dzieje się w Schronisku.

-

Reks dba o zdrowie swego Pana

W sobotę 27.04.2013r odbyła się akcja adopcyjna pod hasłem "Reks dba o zdrowie swego Pana". Pogoda dopisała, pomimo rożnych atrakcji w centrum miasta związanych z 500 - rocznicą Województwa Podlaskiego i w Schronisku nie brakowało odwiedzających. Nowe domy znalazło 12 dorosłych psów. O ich zdrowiu i kondycji informowała lekarka weterynarii  opiekująca się naszymi pupilami. O zdrowiu ludzi i konieczności dbania o kondycję  porad udzielali masażyści z Gabinetów Fizjoterapii. Poziom cukru i ciśnienia tętniczego można było zbadać w karetce Pogotowia Ratunkowego. Dziękujemy wszystkim którzy dotarli do Schroniska i adoptowali pieski. Zapraszamy inne osoby, które pragną pozyskać wdzięcznego przyjaciela, naszego Reksa. W Schronisku jest jeszcze ponad 240 psów - małych i dużych, smutnych i wesołych, młodych i starszych, bardziej i mniej rasowych.

Kierownik Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku.

 

IV Piknik u Reksa

W sobotę 20 października 2012 w naszym Schronisku  odbył się IV piknik u Reksa. Jak podczas prawdziwego pikniku było bardzo wesoło i gwarnie. Pod opieką rodziców i pracowników Schroniska dzieci bawiły się ze szczeniakami. Dorośli oglądali psy, rozmawiali o problemach ze swoimi psami, chwalili zmiany zachodzące w Schronisku. Głodnych częstowaliśmy kiszką i babką ziemniaczaną, oraz kawą i herbatą.   Podczas akcji nowe domy znalazło 14 psów. Spośród osób adoptujących rozlosowano bilety do teatru, na lodowisko i kupony na obiady w Restauracji Dąbrówka. Ponadto wszyscy adoptujący dostali bilety do Muzeum na Węglowej i do Opery. Każdy piesek wychodzący dostał paczkę z suchą i mokrą karmą, smycz i obrożę.

 

Edukacyjna wizyta Reksa

Pod takim hasłem od września Schronisko odwiedza placówki oświatowe w Białymstoku i powiecie białostockim. Pogadanki z dziećmi i młodzieżą są obecnie ilustrowane prezentacją multimedialną. Pokazujemy nasz dzień codzienny od karmienia psów, poprzez sprzątanie, zaopatrzenie, zabiegi medyczne i pielęgnacyjne, po zabawę  i naukę podstawowych komend. Wizyty te cieszą się dużym zainteresowaniem dzieci i nauczycieli. Na nasze przyjazdy zapisują się z miesięcznym wyprzedzeniem.

 

Powitaj wiosnę z Reksem


24 marca 2012r. w naszym   Schronisku odbyła się akcja pod hasłem „Powitaj wiosnę z Reksem”. Korzystając z ładnej pogody około 200 osób odwiedziło Schronisko. Przybyli nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale i sąsiednich miejscowości. Podczas tej akcji nowy dom znalazło19 psów dorosłych i 8 szczeniąt. Korzystając z okazji, że tak dużo osób przybyło do naszego Schroniska informowaliśmy mieszkańców o potrzebie zabiegów sterylizacji i kastracji, o obowiązku czipowania psów,  jak również przypominaliśmy o obowiązku sprzątania po swoich pupilach rozdając przy tym pakiety otrzymane z Urzędu Miejskiego.  Lekarz weterynarii udzielał porad dotyczących problemów jakie zdarzają się opiekunom  zwierząt domowych.Akcję uważamy za udaną.

Akcja "Baaajeczna oferta Reksa" 

Akcja „Baaajeczna oferta Reksa” która trwała w okresie 14.02.2011 – 14.03.2011 okazała się ogromnym sukcesem. Podczas akcji nowych opiekunów znalazło 49 psów. Każdy  przychodzący po pieska dostawał „opiekuna”- pracownika Schroniska, który pomagał mu podejmować świadomą decyzję. Zależało nam by nasze pieski zostały już  w nowych domach, a nie wracały po miesiącu z powrotem do Schroniska.

Podczas akcji usłyszeliśmy wiele ciepłych słów o naszym Schronisku. Nawet osoby, które nie zdecydowały się na adopcję pieska wypowiadały się bardzo pozytywnie o naszym Schronisku,  kondycji fizycznej przebywających tu piesków, oraz  o  profesjonalizmie pracowników i za to dziękujemy!

Podsumowanie Akcji Pomóż Reksowi przetrwać zimę

Jak zawsze gdy występujemy z apelem o pomoc naszym podopiecznym, spotykamy się z dużym odzewem. Tym razem jednak przekroczyli Pańswo nasze najśmielsze oczekiwania. Zostaliśmy wręcz "zasypani" suchą karmą, konserwami, kocami, sianem. Otrzymaliśmy też preparaty insektobójcze. Za wszystkie dary chcemy serdecznie podziękować mieszkańcom naszego miasta, województwa, a nawet darczyńcom z zagranicy.

Podczas trwania akcji 06.12 - 22.12. 2010 - 28 psów znalazło nowe domy.

Wyprawka dla Reksa III 

25 września 2010r odbyła się akcja pod hasłem "Wyprawka dla Reksa III". Akcja była bardzo owocna. Nowe domy znalazło osiemnaście psów dorosłych i siedem szczeniąt. Większość adoptowanych piesków pojechała po za miasto. Jak zawsze propagowaliśmy  potrzebę zmniejszenia populacji poprzez zabiegi sterylizacji i kastracji oraz zwracaliśmy uwagę na obowiązki spoczywające na właścicielach. Nie tylko dbanie o potrzeby pupila, ale i by nasz podopieczny nie był uciążliwy dla innych. Sprzątania po psie to  świadectwo kultury właściciela. Odwiedzające nas osoby nie szczędziły ciepłych słów zarówno dla samego Schroniska jak i piesków w nim przebywających.

Kierownik Schroniska

Ścieżka edukacyjna Reksa

Pomysł o utworzeniu takiej ścieżki zrodził się po przyjęciu przez Radę Miasta Białegostoku "Programu przeciwdziałania bezdomności zwierząt domowych".  Zgodnie z tym Programem na Schronisko dla Zwierząt zostało scedowane część zadań i to zarówno w zakresie praktycznych działań bieżących, jak również edukacyjnych. Wychodząc na przeciw tym zadaniom zorganizowaliśmy na terenie Schroniska ,,Ścieżkę edukacyjną Reksa”

Naszym pragnieniem jest, aby mogła ona służyć dzieciom z przedszkoli, młodzieży szkolnej,  również  i  dorosłym,  którzy przychodząc do nas  będą  mogli uzyskać więcej informacji o problemach związanych z bezdomnością zwierząt domowych, a zwłaszcza psów i kotów, o sposobach przeciwdziałania im,  jak również poszerzać  wiedzę  o psach rasowych, o ich zwyczajach, ich charakterystycznych zachowaniach. Ważne jest to,  że w Schronisku będzie można połączyć  teorię z praktyką.  Z jednej strony figury i informacje o psach rasowych,  informacje o bezdomności zwierząt     i ich przeciwdziałaniu, a z drugiej strony pokażemy  Schronisko z  bezdomnymi psami, opowiemy ich historie. Mamy nadzieję,  że połączenie teorii z praktyką uwrażliwi nas na problem bezdomności zwierząt i przyczyni się do jego zmniejszenia. Mamy tez nadzieję,  że młode osoby, które przyjdą do Schroniska ,,zaniosą” zdobytą wiedzę do domu i podzielą się przeżyciami z rodzicami,  a to zaowocuje w przyszłości bardziej świadomymi adopcjami oraz poszukiwaniem sposobów na zmniejszenie ilości bezdomnych zwierząt domowych na ulicach.

01.04.2010 Miesiąc Reksa Seniora podsumowanie akcji

W tym roku kwiecień ogłosiliśmy Miesiącem Reksa Seniora. Przedstawiliśmy ponad 30 psów przebywających w naszym Schronisku i z racji podeszłego wieku mało interesujące potencjalnych opiekunów. W tym czasie nowych opiekunów znalazło 5 "staruszków". Może ktoś powie, że to nie wiele, ale to jednak 5 psów które ostatnie swoje lata przeżyją w ciepłym rodzinnym domu. - podsumowując warto było.

PIES ZE SCHRONISKA ZA 1 ZŁ 04 stycznia - 30 stycznia 2010

Z wielką radością informujemy wszystkich zainteresowanych, że w okresie trwania Akcji  - 04.01-30.01.2010 zostało adoptowanych - 41 psów .

Dziękujemy za otwartość serca tym, którzy adoptowali pieski .

Kierownik Schroniska

Akcja ,, Piknik u Reksa”  21.11.2009 

Akcja ,która odbyła się w sobotę w Schronisku dla Zwierząt zaowocowała adopcją 7 psów dorosłych i 12 małych. Jesteśmy szczęśliwi ,że los adoptowanych piesków odmieni się i znajdą w nowych domach ciepło i przyjaciół. Cieszymy się również z tego , że odwiedziło nas około 120 osób i mogliśmy rozmawiać o problemach związanych z bezdomnością zwierząt ,o konieczności oznakowania psów ,o potrzebie sterylizacji ,czy kastracji tak ,aby w naszym mieście nie wałęsało się jeszcze więcej zwierząt , a przez to mogło stanowić realne zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańcom. Odwiedzający mogli sami zobaczyć, jak bardzo przeładowane jest Schronisko i praktycznie nie ma na dzisiaj możliwości przyjmowania kolejnych psów. Prosiliśmy o zrozumienie ,że informując telefonicznie lub w bezpośrednich kontaktach o braku możliwości  przyjęcia psa , nie wyrażamy brak woli, ale przede wszystkim troskę o te , które u nas aktualnie przebywają i o ich bezpieczeństwo. Podobnie przedstawia się sytuacja docierających do nas szczeniaków, gdyż posiadane przez Schronisko niewielkie pomieszczenie umożliwia umieszczenie w nim maksymalnie  12 maluchów. Prosiliśmy również o kierowanie bezpośrednio do nas uwag i spostrzeżeń dotyczących  zarówno problemów bezdomności  zwierząt jak i współpracy w zakresie większej adopcji psów ze Schroniska. Jest to na pewno lepszy sposób ,niż anonimowe wyrażanie różnych opinie , często na podstawie niesprawdzonych informacji.

Atmosferę uatrakcyjniała piknikowa muzyka , w tym przebój akcji  ,, Kundel  bury”  oraz grochówka, kiełbaski i ciepła herbatka.

Dziękujemy wszystkim sponsorom Akcji , harcerzom ,którzy bardzo aktywnie włączyli się w działania, osobom , które adoptowały pieski ,wszystkim ,którzy znaleźli czas , aby nas odwiedzić, często całym rodzinami oraz mediom , które bardzo nam pomogły w nagłośnieniu Akcji. Bez Was wszystkich nic byśmy nie uczynili.

Akcję uważamy za udaną. Kierownik Schroniska

 

 " Reks też jedzie na wakacje"  29.06 do 04.07.2009r.

Podczas  akcji „Reks też jedzie na wakacje”  w Schronisku dla Zwierząt w Białymstoku nowy dom znalazło 10 psów i jedno szczenię. W czasie trwania akcji psy oddawaliśmy do adopcji za 1 zł. Często osoby adoptujące zwierzęta w naszym Schronisku przekazywały darowiznę na utrzymanie pozostałych psów. Schronisko odwiedziło ponad 80 osób. Pracownicy starali się przekazać odwiedzającym problemy związane z powiększającą się bezdomnością psów. Mówiliśmy o  świadomej adopcji, o konieczności sterylizacji calem zapobiegania  rozmnażania się nikomu nie potrzebnych szczeniąt o  przeładowaniu Schroniska. Przez cały tydzień media informowały o przebiegu akcji. Cieszy nas współpraca wszystkich mediów - nie tylko białostockich .

 Kierownik Schroniska

 

 ,, Reks wyrusza w świat”  - 25.IV.2009r.

Z akcji na akcję coraz więcej ludzi przychodzi do naszego Schroniska. W sobotę  rekordowa ilość - 30 psów znalazło opiekuna    i nowy dom. / absolutny rekord świata – co 8 minut adoptowany pies ze Schroniska ! /. Psy brali zarówno mieszkańcy Białegostoku jak i z  sąsiednich gmin. Najdalej, bo do Hajnówki pojechał pies, który zabrał ze sobą "domek". Bardzo ucieszyło nas  zainteresowanie, jakie wykazali miłośnicy psów, ale chyba najbardziej  - ich prawdziwa chęć pomocy dla tych opuszczonych czworonogów. Budująca tu była postawa Pana Andrzeja, który po odejściu swojej chorej na raka suczki, przyszedł zabrać ze Schroniska kolejnego pieska. I nie zdecydował się na młodego ślicznego pieszczocha - tylko starszą sunię po przejściach. Zrozumienie, ze gorące, wierne serce bije nie tylko w szczeniaczkach czy słodkich pieseczkach, świadczy o ogromnej dojrzałości tego młodego człowieka. Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszym wszystkim sponsorom, za ich dary. Bez nich z pewnością ta impreza była by mniej udana.

Kierownik Schroniska

 

 Imponujące wyniki psich adopcji podczas „Pikniku u Reksa” -29.XI .2008 r.

Jak zawsze nie zawiedli nas mieszkańcy Białegostoku. Mimo zimna i wiatru na ,,Pikniku u Reksa” było dużo ludzi. Adoptowano 9 psów dorosłych i 9 szczeniąt. Wśród odwiedzających był nawet  Z-ca Prezydenta Pan Aleksander Sosna, z którym można było wymienić doświadczenia w wychowywaniu psiego pupila. Pomoc przy wyborze psa oferowali pracownicy i pracujący w schronisku wolontariusze, którzy chętnie opowiadali o swoich podopiecznych. Fachowych porad udzielali również lekarze weterynarii z białostockich klinik. Archiwum Sp. z o.o. z Białegostoku  zasponsorowała, a Jednostka Wojskowa przygotowała gorącą grochówkę i kiełbaski, zaś  hipermarket Carrefour ofiarował słodycze dla najmłodszych gości odwiedzających schronisko. Firma MISPOL zaopatrzyła odchchodzące ze Schroniska pieski w suchą karmę i konserwy. Sklep ZooNatura dał adoptowanym pieskom zniżkę na zakupy w swoim sklepie, a Lecznica Canwet dała karty z 10% rabatem na wszystkie "psie" zabiegi w ich lecznicy. Szkółka Gospodarcza "Orzechówka" w Nadleśnictwa Dojlidy ofiarowała właścicielom piesków młode choinki w doniczkach. Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy, a pieskom i ich opiekunom życzymy dużo odwzajemnionej miłości.

Kierownik Schroniska

Get a better hosting deal with a hostgator coupon or play poker on party poker
Copyright 2011 Nasze akcje.
Free Joomla Theme by Hostgator

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności. By dowiedzieć się więcej o plikach cookie na naszej stronie przeczytaj o naszej Polityce prywatności.

Akceptuję pliki cookie z tej strony.

EU Cookie Directive Module Information